Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2018r.

Utworzono dnia 08.05.2018
Czcionka:

W tegoroczny Tydzień Bibliotek w naszej instytucji wpisują się spotkania autorskie, warsztaty, konkurs oraz akcja czytelnicza "Co za numer, czyli nie oceniaj książki po okładce".

W dniu 10 maja w bibliotece głównej w Małym Rudniku oraz Filii w Mokrem odbędzie się spotkanie autorskie z Joanną Wachowiak - twórczynią literatury dziecięcej i młodzieżowej. Autorka - laureatka IV Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren (wyróżnienie za książkę " Baba Blaga"), nominowana do nagrody im. K. Makuszyńskiego za książkę " Ala Baba i dwóch rozbójników" i literackiej nagrody IBBY za książkę "Kot Kameleon". Wśród jej twórczości odnajdziemy książki dla najmłodszych np. " Opowiastki dla małych uszu".  Pisarka stworzyła trzy autorskie warsztaty literackie dla dzieci w różnym wieku. W naszej bibliotece spotka się z najmłodszymi dziećmi i przeprowadzi autorskie, adresowane do tej grupy odbiorców warsztaty literackie. W spotkaniu uczestniczyć będą uczniowie Szkół Podstawowych z Dusocina, Mokrego i Sztynwagu.

Filia w Mokrem zaprasza na warsztaty literacko-plastyczne. Będzie to pierwsze spotkanie w ramach zaplanowanego cyklu spotkań pod hasłem "Ilustratornia". Podczas warsztatów dzieci wcielą się w rolę ilustratorów i za pomocą różnych technik plastycznych spróbują swoich sił w tworzeniu rysunków, obrazów, ilustracji do wybranej  literatury dziecięcej.

Podczas trwającego Tygodnia Bibliotek, reaktywujemy akcję czytelniczą "Co za numer", która cieszyła się uznaniem wśród odwiedzających bibliotekę podczas jednego z minionych Tygodni Bibliotek w latach ubiegłych.  Stąd pomysł na ponowną zabawę w postaci wypożyczenia książek, skrytych w szarym papierze, bez możliwości sugerowania się szatą graficzną, okładką. Książki- niespodzianki czekać będą na czytelników w dniach 9 - 15 maja.

Serdecznie zapraszamy do składania prac w konkursie fotograficznym "Tu Czytam",  od 7 maja do 18 maja to czas przyjmowania zgłoszeń. My czekamy na kreatywne zdjęcia autorstwa naszych czytelników, a na zwycięzców konkursu czekają nagrody.

Zapraszamy do nas!

 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 6

W poprzednim tygodniu: 38

W tym miesiącu: 71

W poprzednim miesiącu: 118

Wszystkich: 7120